Thursday, October 14, 2010

Ringjoon

Muude vahvate tegemiste hulgas juhendan ma tudengiühenduse RSR töid ja tegemisi. Kaks aastat tagasi sai käima lükatud ka rahvusvaheliste suhete teemaline raadiosaade Ringjoon. Aeg-ajalt pean ka ise suudios istuma, et kaasa aidata uute meeskondade sujuvamaks käimaminekuks. Juhtus seegi kord nii.

Tunniajane iganädalane saade Noorteraadio kanalil on jagatud alati neljaks. Esimeses blokis räägivad RSR liikmed - ehk siis Tartu Ülikooli tudengid - RSR eelmise nädala loengust. Teine ja kolmas blokk on nö jooksvatel kuumadel teemadel. Neljas saatelõik vaatab ette järgmisele loengule.


Selles saates (11.okt) olid esimeseks teemaks Eesti-Vene ärifoorum, millest rääkis nädal varem RSR ees selle foorumi idee käivitaja, Riigikogu majanduskomisjoni esimees, Urmas Klaas. Pihkvamaaga asjade ajamine on Eesti jaoks loomulik valik, kuid enamasti ei teata sest maanurgast siinpool piiri suurt midagi. Teine blokk rääkis Läti valimistest ning nende ootamatuvõitu tulemustest. Kolmas Ungari ökokatastroofist. Neljandas proovisime pisut mõtiskleda teemal, mis tuli järgmisel loengul juttu, ehk Hiina ja Põhja-Korea suhetest.

Esialgu kuuleb saadet ajutisel aadressil, hiljem kolib see RSR kodulehele. Koos minuga olid stuudios riigiteaduste tudengid Indrek Mäe ja Karl Haljasmets.

No comments: