Sunday, February 2, 2014

Välismäärajas Ukrainast ja Venemaast

Seekord oli kõne all kaks naabrit - Ukraina ja Venemaa. Nii ühes lauses öelduna kui eraldi võetuna. Ukrainas praegu toimuv on nii ehk teisiti Venemaaga seotud, vastupidine seos on mõistagi nõrgem, kuid ka tuntav.

Kiievis näib olukord rahunevat, kui rääkida Kiievi Hruševski tänaval toimuvast, kuid sisuliselt pole midagi lahenenud. Praegune või ei saa praegusel kujul nii ehk teisiti jätkata, valitsus on juba vormiliselt tagasi astunud. Keskmist protestijat ei huvita aga valitsus ja peaminister, vaid Janukovitši isik ja veelgi laiemalt Ukrainas valitsev üdini korrumpeerunud olukord.

Venemaal tõstatavad lähenevad Sotši olümpiamängud küsimusi nii mängude enda kui ka hilisema osas. Kas suudetakse tagada turvalisus ja kes on selle turvalisuse ohustajad (ja neid on palju!). Kas olümpiamängude eel toimunud näiline poliitiline pehmenemine ei pöördu peale suurüritust tagasi ja veelgi jäigemaks?

Tallinna stuudios saatejuht Hannes Hanso,Tartu stuudios Karmo Tüür ja Peeter Taim. Kiievist telefoni teel osales Silver Meikar. kuulata saab siit

------------
pilt siit

No comments: